INVL Logo

„Invaldos INVL“ nuosavas kapitalas birželio pabaigoje siekė 129,8 mln. eurų

Pirmaujančios Baltijos šalyse investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės „Invalda INVL“ nuosavas kapitalas šių metų birželio pabaigoje siekė 129,8 mln. eurų arba 10,98 euro akcijai – šie rodikliai buvo atitinkamai 0,76 proc. ir 0,81 proc. mažesni nei 2022 metų pabaigoje.

Dėl sumažėjusios investicijų vertės „Invalda INVL“ sausio-birželio mėn. patyrė 1,4 mln. eurų nuostolį, kai pernai per tą patį laikotarpį nuostolis siekė 12,6 mln. eurų.

Grupės įmonių valdomas klientų turtas šių metų birželio pabaigoje sudarė 2,173  mlrd. eurų ir buvo 40,6 proc. didesnis nei prieš metus ir 14,2 proc. didesnis 2023 metų pradžioje (1,902 mlrd. eurų).

Per pirmąjį šių metų pusmetį INVL klientams buvo uždirbta 93 mln. eurų pelno, o klientų, patikėjusių savo lėšas „Invaldos INVL“ grupei, skaičius per metus išaugo 19,2 proc. iki 315 tūkst. (nuo šių metų pradžios padidėjo 3,6 proc.).

„Pirmąjį pusmetį INVL klientams uždirbtas pelnas ir papildomai pritrauktos klientų lėšos sparčiai augino valdomą turtą. Jau kurį laiką dirbame besikeičiančioje ir sunkiai prognozuojamoje geopolitinėje ir ekonominėje aplinkoje, kuri pastaruoju laikotarpiu lėmė palūkanų normų augimą ir atskirų turto klasių verčių pokyčius. Esame patenkinti daugumos INVL valdomų produktų portfelių vystymųsi ir ekonominiam ciklui subalansuotomis investicijomis“, – sako „Invaldos INVL“ vadovas Darius Šulnis.

Uždarbis tik kaupiantiems INVL grupės II pakopos pensijų fonduose pirmąjį šių metų pusmetį siekė 62,1 mln. eurų po visų mokesčių ir atskaitymų. Jis kompensavo didelę dalį nuostolių, patirtų per negatyvius rinkoms 2022 metus.

Investicijų valdymo ir gyvybės draudimo verslas

„Invaldos INVL“ pajamos iš investicijų valdymo verslo operacinės dalies, t. y., klientų patikėtų lėšų valdymo, pirmąjį šių metų pusmetį sudarė 7,7 mln. eurų ir, palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, padidėjo 13,5 proc.

Investicijų valdymo ir gyvybės draudimo verslas, įskaitant investicijų dalį į INVL valdomus kolektyvinio investavimo subjektus, 2023 metų pirmąjį pusmetį patyrė 1,57 mln. eurų ikimokestinio nuostolio, kai praėjusių metų sausį-birželį ikimokestinis nuostolis siekė 0,1 mln. eurų.

Investicijų valdymo ir gyvybės draudimo pajamos augo, tačiau didžiausią neigiamą įtaką rezultatui darė sėkmės mokesčio perskaičiavimas ir  su šiuo mokesčiu susietų investicijų vertės mažėjimas.

INVL valdomi fondai tęsė savo strategijas atitinkančią investicinę veiklą, įskaitant naujus isigijimus.

„Pagrindinis INVL investicijų valdymo verslo prioritetas šiais metais yra sėkmingas sandorio su Šiaulių banku įgyvendinimas ir pasirengimas tolimesniam augimui, užbaigus šį pokytį. Po sandorio ir gavus Lietuvos banko patvirtinimą dėl pareigų „INVL Asset Management” turto valdymo verslui vadovaus nuo liepos vidurio į mūsų komandą įsiliejęs Paulius Žurauskas“, – teigia „Invaldos INVL“ vadovas.

„Invalda INVL“ tikisi 40,16 mln. eurų vertės sandorį su Šiaulių banku užbaigti iki 2023 metų pabaigos, gavus sandoriui reikiamų institucijų leidimus. Jau gauti Konkurencijos tarybos ir Nacionalinės saugumo komisijos leidimai, o Lietuvos bankas rugpjūčio pabaigoje suteikė leidimą bendrovei „INVL Asset Management“ perduoti II ir III pakopos pensijų fondų bei suderintųjų investicinių fondų valdymą Šiaulių banko grupės įmonei „SB Asset Management“, kuri jau gavo turto valdymo įmonės licenciją.

Nuosavos investicijos

Kitų „Invaldos INVL” nuosavų investicijų, neapimančių investicijų valdymo ir gyvybės draudimo verslo, įtaka rezultatui buvo nereikšminga.

Tiek didžiausias Moldovos bankas „Moldova-Agroindbank“ (maib), tiek Šiaulių bankas pirmąjį 2023 metų pusmetį pasiekė rekordinius veiklos rezultatus ir akcininkams išmokėjo dividendus. Auganti maib akcijų vertė ir paskirti dividendai turėjo teigiamą (4,5 mln. eurų) įtaką „Invaldos INVL“ rezultatui, tačiau jį mažino investicija į Šiaulių banką (- 2,5 mln. Eurų, įvertinus gautus dividendus), krentant banko akcijų kainai rinkoje.

„Tikimės, kad sėkminga bankų veikla atsispindės ir akcijų kainos augime“, – sako D. Šulnis.

„Invaldos INVL“ investicijų vertei neigiamos įtakos (- 2,1 mln. eurų) turėjo ir investicija į vieną didžiausių Lietuvoje žemės ūkio verslo grupių „Litagra“. Po rekordinių 2022 metų „Litagros“ grupės rezultatui įtaką daro ir stipriai kritusios pieno kainos, prognozuojamas žemesnis nei vidutinis derlingumas ir aukšta trąšų savikaina. Nuo rugpjūčio grupės „Litagra“ vadovu paskirtas Evaldas Matulis. 

Apie „Invaldą INVL“ 

„Invalda INVL“ yra pirmaujanti Baltijos šalyse investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė: atvira, auganti ir savo veikla kurianti gerovę žmonėms. Grupės įmonės, veikiančios Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, teikia paslaugas daugiau kaip 300 tūkst. individualių ir institucinių regiono ir tarptautinių klientų, patikėjusių „Invaldos INVL“ grupei valdyti daugiau nei 2 mlrd. eurų skirtingose turto klasėse, tokiose kaip pensijų, investiciniai fondai ir gyvybės draudimo kryptys, individualūs portfeliai, privataus kapitalo ir kitos alternatyvios investicijos. 

„Invaldos INVL“ akcijomis „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje prekiaujama nuo 1995 metų. „Invaldos INVL“ nuosavas kapitalas 2023 metų birželio pabaigoje siekė 129,8 mln. eurų.