Pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse „Invalda INVL“, verslo akseleratorius „Tesonet“ ir logistikos įmonių grupės „Girteka Logistics“ valdytoja „Willgrow“ užbaigė 16,33 proc. Šiaulių banko akcijų įsigijimo iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) sandorius, pilnai įgyvendinus 2021 m. gruodį pasirašytus nepriklausomus susitarimus.
Akcijos buvo įsigytos trimis etapais nuo 2021 m. pabaigos iki 2024 m. vidurio perkančioms įmonėms įgijus atitinkamai 5,32 proc., 5,32 proc. ir 5,70 proc. Šiaulių banko akcijų. Po dalies akcijų pardavimo ERPB valdo 7,25 proc. Šiaulių banko akcijų, didžiausia banko akcininkė „Invalda INVL” – 19,93 proc., „Willgrow” – 8,97 proc. Ir „Tesonet” – 5,32 proc.
Šiaulių banko grupės grynasis pelnas 2023 metais augo 12 proc. iki 75,4 mln. eurų. Kovo mėnesį Šiaulių banko visuotinis akcininkų susirinkimas patvirtino rekordinių 32 mln. eurų dividendų išmokėjimą.
ERPB Šiaulių banko akcininku tapo 2005 m., kai įsigijo 16 proc. banko akcijų, ir daugiau nei dešimtmetį reikšmingai palaikė banko vystymąsi. ERPB tikėjimą banko sėkme ir tęstinę paramą demonstravo akcijų paketo didinimas iki 26,02 proc. 2018 metais.
„Džiaugiamės didėjančiu vietos akcininkų įsitraukimu ir pripažįstame jų įvairialypės patirties vertę bei įsipareigojimą kurti vertę visoms Šiaulių banko suinteresuotosioms šalims. Bankas yra ilgametis ERPB klientas, o, turėdami likusią 7,25 proc. akcijų dalį, mes ir toliau aktyviai dalyvausime remiant kitą jo plėtros etapą”, – teigia ERPB ES bankų ir struktūrinių finansų komandos direktorė Melis Ekmen Tabojer.
„Atvirumas investuotojams, akcininkų palaikymas ir aktyvi pozicija yra vienos iš Šiaulių banko stiprybių, leidžiančių sparčiai augti ir tobulėti. Džiaugiuosi, kad tiek ERPB, tiek banko įkūrėjai Algirdas Butkus ir Arvydas Salda išlieka reikšmingais banko akcininkais ir kad prie jų prisijungė lyderiaujančios Baltijos regiono bendrovės bei vis augantis kitų institucijų ir privačių investuotojų ratas“, – teigia šiuo metu didžiausios Šiaulių banko akcininkės „Invalda INVL” vadovas Darius Šulnis.
„Willgrow” investicijų valdymo direktorius Tomas Krakauskas sako: „Būdami ilgamečiai bendrovės akcininkai iš arti matome vykstančią teigiamą banko transformaciją – augančią rinkos dalį, didėjančias išmokas akcininkams, pastangas pritraukti naujus investuotojus. Džiaugiamės, kad šis sandorio užbaigimas sutampa su šiemet paskelbta banko nauja strategija ir dar pernai banko baigtu strateginiu žingsniu įsigyjant mažmeninio turto valdymo verslą. Tikime, jog visa tai leis bankui išlaikyti ambicingą augimo tempą ir kurti grąžą investuotojams ateityje.“
„Tai, jog kartu su kitais rinkos lyderiais galime prisidėti prie didžiausio lietuviško kapitalo banko augimo mums yra įkvepianti privilegija. Iš rezultatų akivaizdu, jog Šiaulių bankas yra gerame kelyje su aiškia ateities vizija. Mūsų misija – padėti Šiaulių bankui siekti lyderio pozicijos ir inovatyvių technologijų pagalba tapti kasdieniu gyvenimo palydovu savo klientams. Su technologiniais sprendimais ir progresu dirbame kiekvieną dieną, tam skirsime dar daugiau dėmesio ir ateityje”, – teigia „Tesonet” bendraįkūrėjas Tomas Okmanas.
Apie „Invalda INVL“
„Invalda INVL“ yra pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse, veikianti daugiau kaip 30 metų. Atvira, auganti ir savo veikla kurianti gerovę žmonėms. Mūsų grupės valdomas 1 mlrd. eurų vertės turtas apima investicijas į privatų kapitalą, miškų ir žemės ūkio paskirties žemę, atsinaujinančią energetiką, nekilnojamąjį turtą bei privačią skolą. Grupės veikla taip pat apima šeimos biuro paslaugas Lietuvoje ir Latvijoje, pensijų fondų Latvijoje valdymą ir investicijas į pasaulinius trečiųjų šalių fondus.
„Invaldos INVL“ akcijomis „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje prekiaujama nuo 1995 metų. Daugiau informacijos: https://www.invaldainvl.com.
Apie „Willgrow“
„Willgrow“ – investicine veikla užsiimanti įmonė, kurios didžiausios valdomos įmonės yra „Girteka Logistics”, viena didžiausių iš pirmaujančių transporto ir logistikos kompanijų Europoje, ir „SIRIN Development”, komercinio nekilnojamo turto vystytoja, bei kiti verslai.
Apie „Tesonet“
Nuo 2008-ųjų kibernetinio saugumo sprendimus kūręs ir ne vieną globalų verslą išauginęs „Tesonet“, šiandien yra verslo akseleratorius ir investuotojas išsiskiriantis inovatyvia ekosistema ir infrastruktūra produktų kūrimui, testavimui bei vystymui tarptautinėse rinkose.
Akseleratoriaus viduje užaugusiose įmonėse šiuo metu dirba daugiau nei 3 300 darbuotojų, o nuo 2018 metų „Tesonet“ aktyviai investuoja į kitas įmones: „Hostinger“, „Cast AI“, „Eneba“, BC „Žalgiris“, Šiaulių bankas, „Zapp“, „Turing College“, „PartiQular“ ir kt.