Greitai ir patogiai kasmėnesinius atsiskaitymus mokesčių platformoje „Viena sąskaita“ įpratę atlikti šalies gyventojai nuo šiol taip pat lengvai gali pasirūpinti ir kaupimu pensijai. Tokia galimybė platformoje suteikiama bendradarbiaujant su turto valdymo bendrove „INVL Asset Management“. „Vienos sąskaitos“ klientai gali pradėti kaupti bendrovės antros pakopos pensijų fonduose arba perkelti į juos kaupimą iš kitos pensijų kaupimo bendrovės.
„Klientų patogumui platformos erdvėje pateikiame koncentruotą informaciją apie papildomą kaupimą pensijai bei jo galimybes. Tokiu būdu norime parodyti, jog priimti sprendimą dėl finansinės ateities ir pradėti kaupti pensijai gali būti taip pat paprasta, kaip ir atsiskaityti už komunalines paslaugas“, – sakė „Vienos sąskaitos“ vadovas Šarūnas Stanislovėnas.
„Vienos sąskaitos“ platformoje sutartį dėl antros pakopos pensijos kaupimo INVL fonde galima pasirašyti patvirtinus savo tapatybę mobiliu parašu, „Smart-ID“ programėle, taip pat naudojantis galimybe sudaryti sutartį nuotoliniu būdu, kai kliento tapatybė nustatoma pasitelkiant dirbtinio intelekto sprendimą – tam pakanka kokybiško interneto ryšio ir kompiuterio ar mobiliojo telefono su integruota vaizdo kamera.
„Vienos sąskaitos“ siūloma galimybė pasirūpinti pensijos kaupimu gali būti aktuali ne tik dar nekaupiantiems pensijai, bet ir jau turintiems antros pakopos sutartį. Nuo šių metų, norint pakeisti antros pakopos pensijos kaupimo bendrovę, užtenka pasirašyti sutartį su naujai pasirinkta bendrove.
„Patogumas yra svarbi sąlyga tvarkant finansinius reikalus, tad, išplėtę prisijungimo prie INVL savitarnos internete galimybes, pasiūlėme ir naują virtualų kanalą, kur galima pradėti naudotis mūsų paslaugomis. „Vienos sąskaitos“ klientai pradėti kaupti pensijai ar perkelti kaupimą į mūsų bendrovę antroje pakopoje gali nevykdami į klientų konsultavimo centrą“, – sakė „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.
Nuo 2019 metų antroje pakopoje šalies gyventojai kaupia gyvenimo ciklo fonduose. Taupymas gyvenimo ciklo fonduose išsiskiria tuo, kad gyventojams nebereikia rūpintis fondų keitimu – investavimo strategiją pagal dalyvių amžių keičia patys fondai, tokiu būdu užtikrinant, kad kaupiantieji prisiima tinkamą rizikos ir laukiamo uždarbio santykį. INVL šių metų vasarį tapo pirmąja bendrove šalyje, perkėlusia savo klientus į gyvenimo ciklo pensijų fondus.
Vertinama, kad galimybę sukaupti pensijai rekomenduojamą 80 proc. ligtolinių pajamų sumą leidžia papildomas taupymas antros ir trečios pakopos fonduose – tokiu būdu galima skirti reikiamą kaupimui sumą. Žmogui iki 30 metų pensijai kaupti rekomenduojama atidėti 10 proc. pajamų, nuo 30 metų – apie 15 proc. pajamų, o pradėjus kaupti pensijai sulaukus 40 metų, gali prireikti ir 20 proc. ar dar daugiau atlyginimo.
Remiantis Lietuvos banko paskelbtais 2018 m. pabaigos šalies antros pakopos pensijų fondų rezultatais, INVL pensijų fondų vidutinė metinė grąža per paskutinius penkerius metus buvo geriausia arba viena geriausių atskirose fondų kategorijose, nevertinant trumpiau veikusių fondų. Be to, „INVL Asset Management“ 2016-2018 metais pirmavo pagal antros pakopos pensijų kaupimo bendroves keitusių klientų skaičiaus teigiamą pokytį. „INVL Asset Management“ antros ir trečios pakopos pensijų fondų valdomas turtas šių metų kovo pabaigoje siekė 446,3 mln. eurų, o juose kaupė 149,6 tūkst. dalyvių.
Mokesčių platformos „Viena sąskaita“ paslaugomis naudojasi daugiau kaip 120 tūkst. šalies gyventojų, iš jų kas mėnesį pateiktas komunalinių ir kitų paslaugų sąskaitas apmoka 90 tūkstančių. Per mėnesį gyventojai savitarnos sistemoje apmoka apie 630 tūkst. sąskaitų – tiek klientai gautų atskirų sąskaitų, jeigu neturėtų paskyrų mokesčių platformoje, o paslaugų teikėjams šiltuoju metų laiku per mėnesį paskirstoma 10,6 mln. eurų įmokų. Gyventojų, pradedančių naudotis platforma, skaičius kas metai auga 15-20 proc.