INVL Logo

Po antrojo platinimo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ dydis pasiekė 142 mln. eurų

Didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ sėkmingai baigė tarpinį antrąjį platinimo etapą, po kurio fondo dydis pasiekė 141,861 mln. eurų. Pirmąjį platinimo etapą, per kurį buvo pritraukta 106 mln. eurų, fondas pabaigė šių metų vasarį. „INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“.
 
Pabaigęs pirmąjį platinimą, fondas jau investavo į dvi bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros ir inžinerinių paslaugų, metalo apdirbimo srityse. Fondo suformuotas perspektyvus potencialių sandorių sąrašas investuotojams leidžia tikėtis, kad pritrauktos lėšos bus investuotos per trumpesnį laikotarpį. Planuojama, kad iš viso fondas investuos į 8-12 įmonių.
 
„Džiaugiamės sėkmingai įgyvendintu tarpiniu platinimu, skirtu regioną ir „Invaldą INVL“ žinantiems investuotojams. Dabartinis mūsų prioritetas yra išmintingai investuoti fondo lėšas, todėl aktyviai dirbame su keletu reikšmingų sandorių bei nuolat nagrinėjame fondo strategiją atitinkančias rinkos galimybes“, – sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ vadovaujantis partneris Darius Šulnis.
 
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ artėja link tikslinio 200 mln. eurų dydžio, o fondo platinimą planuojame baigti 2020 metais. Ypač vertiname mums rodomą investuotojų pasitikėjimą – jis svarbus tiek pritraukiant lėšas, tiek ieškant galimybių investuoti į vidutinio dydžio, rizikos-grąžos santykiu patrauklias bendroves“, – sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo vykdančioji partnerė Deimantė Korsakaitė.
 
Į „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra investavę įvairūs investuotojai, taip pat ir iš viešojo sektoriaus (Europos investicijų fondas (EIF) yra pagrindinis investuotojas), Baltijos regiono instituciniai investuotojai (Estijos LHV pensijų fondai, INVL pensijų fondai), privatūs bei finansiniai investuotojai.
 
Per pirmąjį platinimo etapą EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų. Šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.
 
Siekiant maksimaliai suderinti investuotojų ir turto valdytojų interesus, „Invalda INVL“ ir visi fondo investicinio komiteto nariai (partneriai) per pirmąjį platinimą įsipareigojo investuoti į fondą sau reikšmingas sumas – iš viso 20 mln. eurų.
 
Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Investicijas fondas siekia nukreipti į kontrolinį ar reikšmingos mažumos akcijų paketą, aktyviai dalyvaudamas bendrovių valdyme irsiekdamas ilguoju laikotarpiu reikšmingai padidinti kapitalo vertę.
 
„INVL Baltic Sea Growth Fund“ sieks suformuoti diversifikuotą Baltijos jūros regiono bendrovių portfelįir orientuosis į 10-30 mln. eurų vertės investicijas bendrovėse, turinčiose didelį augimo potencialą bei galimybę konkuruoti pasaulio mastu (galimas ir ko-investavimas). Fondas orientuojasi į plėtros kapitalo, įmonių išpirkimo ir „investuok ir vystyk“ investicijas.Planuojama, kad fondas veiks 10 metų nuo pirmojo platinimo etapo pabaigos.
 
„INVL Asset Management“ priklauso vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos regione „Invalda INVL“, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo turtą bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 900 mln. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.