Privačios skolos fondas „Mundus Bridge Finance“ pasirašė sutartį dėl 4 mln. eurų dydžio obligacijų programos su „Modus Group“ priklausančia automobilių dalijimosi paslaugų įmone „CityBee“. „Modus Group“ iš fondo pritrauktomis lėšomis finansuos „CityBee“ automobilių parko plėtrą. Bendrovė planuoja įsigyti įvairių modelių automobilius, kurie papildys ir išplės įmonės valdomų bei klientams siūlomų transporto priemonių pasiūlą.
„Trumpalaikės automobilių nuomos paslaugos poreikis rinkoje auga, o „CityBee“ jį užpildo taikydama inovatyvų veiklos modelį. Dėl ribotos naujų automobilių pasiūlos lengvųjų automobilių parko finansavimas yra patraukli ir likvidi fondo investicija vienerių metų laikotarpiui“, – sako turto valdymo bendrovės „Mundus“, valdančios fondą „Mundus Bridge Finance“, partneris Martynas Grikinis.
„Šis finansavimas padės dar sparčiau plėsti „CityBee“ automobilių parką mums itin svarbiu vasaros periodu, kuomet atšilus orams išauga mobilumo paslaugų poreikis. Didėja kelionių skaičius, ilgėja jų trukmė – klientai vis dažniau naudojasi automobilių dalijimosi paslaugomis ne tik miestuose, bet ir keliaujant į tolimesnes keliones. Skirtingas kelionių pobūdis lemia ir tai, kad savo parke siekiame turėti kuo įvairesnių, klientų poreikius atitinkančių automobilių“, – sako „CityBee“ vadovas Kristijonas Kaikaris.
„CityBee“ teikia keleivinių ir krovininių automobilių dalijimosi paslaugas Baltijos šalyse. Jau beveik dešimtmetį šia veikla užsiimanti bendrovė sparčiai atnaujina automobilių parką, kuriame atsiranda vis daugiau aplinką tausojančių transporto priemonių – vidutinis automobilių amžius yra 10 mėnesių, iš jų daugiau kaip 40 proc. transporto priemonių yra hibridinės ir elektrinės. Ateityje „CityBee“ planuoja plėsti veiklą ir kitose Europos šalyse.
„Modus Group“ finansų vadovės Erikos Huhtalos teigimu, „Mundus Bridge Finance“ yra lankstus ir greitai reaguojantis finansavimo partneris.
„Matome didelį mobilumo paslaugų rinkos potencialą sparčiam augimui, tad ši partnerystė šiandien atveria dar platesnį kelią automobilių dalijimosi paslaugų plėtrai ir kartu atliepia augančią vartotojų paklausą. Nuolat aktyviai investuojame į plėtrą Baltijos šalių regione ir transporto parko didinimą – tam panaudosime ir naujai pritrauktą kapitalą. Grupės investicijos į įvairias veiklos sritis Lietuvoje ir užsienio rinkose pernai, palyginti su 2020 metais, augo daugiau nei ketvirtadaliu (28 proc.), iki 82 mln. eurų. Didelė šių investicijų dalis – beveik 26 mln. eurų – buvo nukreiptos į mobilumo projektų „CityBee“ ir „MyBee“ vystymą. Tikime, kad mobilumo paslaugos jau netrukus taps neatsiejama multimodalinio judėjimo dalimi ne tik Baltijos, bet ir kitose Europos šalyse“, – sako E. Huhtala.
Atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Mundus Bridge Finance“ siekia ilgalaikės stabilios grąžos teikdamas laikinąjį finansavimą (angl. bridge financing) įvairaus pobūdžio projektams ir investuodamas į sparčiai augančio alternatyvaus finansavimo sektoriaus įmonių neviešai platinamus skolos vertybinius popierius. Privačios skolos fondas nuo veiklos pradžios 2015 metais jau atliko 16 sandorių. Pernai gruodį „Mundus Bridge Finance“ pasirašė sutartį dėl 10 mln. eurų vertės žaliųjų obligacijų programos su „E energija“ grupe ir tai buvo didžiausia fondo investicija 2021 metais.
2022 metų gegužės pabaigoje „Mundus Bridge Finance“ valdomas turtas viršijo 27 mln. eurų.
Nuo 2018 metų vasario kontrolinį „Mundus“ akcijų paketą valdo pirmaujanti turto valdymo bendrovė Lietuvoje „INVL Asset Management“.