INVL Logo

„INVL Technology“ įmonės metus pradėjo pasirašydamos naujų projektų sutartis

Investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovės „INVL Technology“ nuosavas kapitalas šių metų pirmojo ketvirčio pabaigoje buvo 28,8 mln. eurų arba 2,37 euro akcijai. Pastarasis rodiklis nuo 2019 m. pabaigos sumažėjo 0,4 proc. Bendrovės finansinio turto vertė ataskaitinio laikotarpio pabaigoje buvo 25,9 mln. eurų ir nuo metų pradžios nepasikeitė. „INVL Technology“ grynieji nuostoliai per šių metų pirmąjį ketvirtį buvo 0,1 mln. eurų ir sumažėjo, lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kai grynieji nuostoliai siekė 0,3 mln. eurų.
 
Per šių metų pirmąjį ketvirtį, lyginant su atitinkamu laikotarpiu 2019 m., valdomų įmonių agreguotos pajamos išaugo 0,3 proc. ir siekė 7,8 mln. eurų, o EBITDA – 2,4 karto iki 0,4 mln. eurų.
 
„Šių metų pirmąjį ketvirtį dauguma „INVL Technology“ įmonių klientų – vyriausybės, centriniai bankai, mokesčių inspekcijos toliau vykdė pradėtus projektus. Smulkių ir vidutinių įmonių, ne maisto sektoriuje veikiančių prekybos bendrovių veikla dėl koronaviruso pandemijos susitraukė, tai turėjo įtakos nežymiai daliai pirmojo ketvirčio pajamų“, – sakė „INVL Technology“ vadovaujantysis partneris Kazimieras Tonkūnas. Jo teigimu, „INVL Technology“ pirmojo ketvirčio pelningumą sumažino ir tai, kad viena iš įmonių – NRD CS toliau plėtojo nuosavus produktus. „Reikšmingos grąžos „INVL Technology“ tikisi nuo 2021 metų“, – sakė K. Tonkūnas.  
 
Pirmąjį ketvirtį įmonės plėtė įgyvendinamų projektų spektrą. Kibernetinio saugumo srityje veikianti NRD CS pasirašė sutartis dėl valstybinio kibernetinio saugumo pajėgumų stiprinimo projekto Serbijoje, taip pat dėl Europos investicinio banko vykdomo projekto, kuriuo siekiama identifikuoti, kurie investiciniai projektai ar iniciatyvos gali būti priskirti kibernetinio saugumo sričiai.
 
Balandžio pradžioje NRD CS pasirašė sutartį ir su Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra ENISA (angl. European Union Agency for Cybersecurity) dėl projekto, kuriuo siekiama sumodeliuoti atnaujintą kompiuterinio saugumo incidentų valdymo komandos (CSIRT) bei saugumo operacijų centro (SOC) kūrimo metodiką. Egipto centriniame banke NRD CS toliau vykdė kibernetinio saugumo komandos kūrimo projektą.
 
Paminėtini ir nauji BAIP projektai – pratęsta Burundžio centrinio banko kritinės IT infrastruktūros priežiūros paslaugų sutartis ir laimėtas Burundžio mokesčių inspekcijos kritinės IT infrastruktūros vystymo konkursas. Bendrovė tęsė projektą Botsvanoje, skirtą moksliniams tyrimams klimato kaitos stebėsenai ir modeliavimui atlikti, projektus Zanzibaro mokesčių inspekcijoje bei Ruandos centriniame banke.
 
Moldovos nekilnojamojo turto kadastro skaitmeninimo projektą įgyvendinanti „Andmevara AS“ kartu su „Andmevara SRL“ pradėjo jo baigiamąjį etapą. Apie baigtą projektą balandį pranešė „Baltic International Bank“ – jo metu, pasitelkiant „Etronikos“ skaitmeninės bankininkystės platformą „Banktron“, įdiegta nauja šio banko internetinės bankininkystės sistema.
 
Valdomų įmonių veiklai šių metų pradžioje įtakos turėjo ir apribotos keliavimo galimybės. „Pertvarkius veiklos principus, įmonės toliau vykdo tarptautinius konsultacinius projektus nuotoliniu būdu. Visgi skrydžių ribojimas lemia tai, kad nauji pardavimai užsienio šalyse užtrunka ilgiau. Vertinant šias aplinkybes, manome, kad antrąjį ketvirtį šie pokyčiai gali lemti silpnai neigiamą įtaką, o, jei skrydžių ribojimas išliks ilgam, tai turės ir didesnės įtakos bendrovių pardavimams“, – sakė K. Tonkūnas.
 
„INVL Technology“ bendrovės veikia trimis kryptimis. Verslo klimato gerinimo ir e. valdymo srityje veikia Norvegijos „NRD Companies AS“ su antrinėmis bendrovėmis: Norvegijos „Norway Registers Development AS“ su filialu Lietuvoje, Lietuvos UAB „NRD Systems“, UAB „Etronika“, Tanzanijos „Norway Registers Development East Africa Ltd.“, Ruandos „Norway Registers Development Rwanda Ltd.“, Bangladešo „NRD Bangladesh Ltd.“ ir asocijuota įmone Ugandoje „Infobank Uganda Ltd.“.
 
IT paslaugų ir programavimo srityje veikia Lietuvos UAB „Novian“ su antrinėmis „Zissor AS“ Norvegijoje, UAB BAIP su valdomomis bendrovėmis „Andmevara Services OÜ“ Estijoje ir bendrove Moldovoje „Andmevara SRL“ bei UAB „Algoritmų sistemos“ su valdomomis bendrovėmis UAB „Acena“ Lietuvoje ir Estijos „Andmevara AS“. Kibernetinės saugos srityje veikia UAB NRD CS.
 
2016 m. liepą „INVL Technology“ pradėjo veikti kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Jos valdymą perėmė vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ priklausanti bendrovė „INVL Asset Management“. UTIB „INVL Technology“ veiks iki 2026 m. liepos 14 dienos.