INVL Logo

„INVL „INVL Baltic Sea Growth Fund“ ir „Eco Baltia“ užbaigė didžiausio Lenkijos PVC perdirbėjo „Metal-Plast“ įsigijimo sandorį

Pirmaujantis Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ kartu su portfelio įmone „Eco Baltia“, didžiausia aplinkos ir atliekų tvarkymo grupe Baltijos šalyse, užbaigė sandorį dėl 70 proc. „Metal–Plast“ akcijų įsigijimo. „Metal–Plast“ yra didžiausias PVC langų ir durų profilių perdirbėjas Lenkijoje.

Po sandorio „Eco Baltia“ ir „INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdo 70 proc. „Metal–Plast“ akcijų, atitinkamai 38,5 proc. ir 31,5 procento. Šeimos fondas SIDN turi 30 proc. bendrovės akcijų. „INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdo 52,81 proc. „Eco Baltia“ akcijų, o Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas – 30,51 proc. akcijų. Likusias akcijas valdo Māris Simanovičs.

„Šie metai žymi „Metal–Plast“ veiklos trečiąjį dešimtmetį, o tai – reikšmingas laikotarpis įmonės vystymuisi. Per šiuos metus sustiprinome savo, kaip didžiausios PVC langų ir durų profilių perdirbėjos Lenkijoje, pozicijas. Mūsų produktai ir paslaugos teikiami Čekijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Austrijoje ir kitose šalyse. Dabar esame pasiruošę imtis veiksmų plėtrai tarptautiniu mastu toliau glaudžiai bendradarbiaudami su „Eco Baltia“ ir „INVL Baltic Sea Growth Fund“, – komentavo „Metal-Plast“ įkūrėjas Sebastian Fedorowicz.

„Eco Baltia“ aplinkosaugos paslaugų vadovas Janis Aizbalts sakė: „Pastaraisiais metais stebime sparčią „Eco Baltia“ grupės plėtrą. Išplėtėme savo veiklą namų rinkoje, taip pat Lietuvoje, Čekijoje, o dabar ir Lenkijoje. Iki šiol grupės verslo portfelį sudarė aplinkos tvarkymo paslaugos ir plastikinių pakuočių perdirbimas, nuo 2022 metų – ir PET pluošto gamyba. Džiaugiamės galėdami kartu su „Metal–Plast“ prisidėti prie PVC perdirbimo sektoriaus”.

„Metal-Plast“, kaip aštuntoji investicija, yra puikus mūsų portfelio papildymas, žiedinei ekonomikai išliekant viena iš mūsų pagrindinių investavimo vertikalių. Laukia įdomi augimo kelionė, bendradarbiaujant su viena sėkmingiausių iki šiol portfelio bendrovių „Eco Baltia“ ir įkūrėju S. Fedorowicziumi, „Metal-Plast“ verčiant naują plėtros puslapį“, – sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo partneris ir „Eco Baltia“ stebėtojų tarybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

„Metal-Plast“ metinės pajamos siekia apie 34 mln. eurų, joje dirba apie 200 žmonių. Bendrovė įsikūrusi Świebodzice mieste, Lenkijos Žemutinės Silezijos provincijoje. Šiuo metu įmonės metinis perdirbimo pajėgumas yra 29 000 tonų. Planuojama padidinti pajėgumus 1,5 karto iki 45 000 tonų per metus ir taip prisidėti prie žiedinės ekonomikos pokyčio. Viena tona perdirbto PVC sumažina anglies dvideginio emisiją dviem tonomis, o tai daro didelį ir teigiamą poveikį siekiant Europos Sąjungos klimato neutralumo tikslų.

Bendrovei ir toliau vadovaus generalinis direktorius Grzegorz Jasinski. Jis sakė: „Viena iš pagrindinių „Metal-Plast“ vertybių yra nuolatinis vystymasis ir dabar įžengiame į naują ir įdomų etapą. Džiaugiamės, kad tokie įtakingi rinkos žaidėjai, turintys didelę  atliekų tvarkymo ir perdirbimo tarptautiniu mastu patirtį, prisijungė prie mūsų akcininkų. Glaudžiai bendradarbiaudami su „Eco Baltia“ ir „INVL Baltic Sea Growth Fund“, galėsime pasiekti dar didesnius PVC langų ir durų rėmų perdirbimo tikslus. Tai bus ypač svarbu ateinančiais metais, kai kils numatoma langų keitimo banga daugelyje Europos Sąjungos šalių“.

„Metal Plast“ įsigijimą finansavo „Commerzbank“ grupei priklausantis Lenkijos bankas „mBank“.

Lenkijos banko „mBank“ Investicinės bankininkystės vadovas Tomasz Niewola teigė: „Tiek iš bankinės, tiek iš konsultacinės perspektyvos matome, kad į Lenkiją, kaip į didžiausią Vidurio Rytų Europos ekonomiką, didėja regioninio kapitalo, įskaitant ir iš Baltijos šalių, srautas. Perdirbimo (žiedinės ekonomikos) segmentas šiuo metu yra vienas įdomiausių ESG poveikio ir verslo patrauklumo požiūriu“.

„Metal-Plast“ patarėjais buvo investicinis bankas „mInvestment Banking” (priklauso mBank grupei) ir advokatų kontora Ożóg Tomczykowski. „Eco Baltia“ ir „INVL Baltic Sea Growth Fund“ konsultavo „Wolf Theiss“, „Sorainen“ ir „Deloitte“. 

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra pirmaujantis Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF).

EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis.

Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į aštuonias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, sveikatinimo ir medicininės reabilitacijos, inžinerinių paslaugų, plastiko perdirbimo, aplinkos išteklių valdymo, veterinarijos paslaugų bei kosmetikos ir higienos priemonių gamybos srityse.

Fondą valdo Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL. Šios grupės įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 2 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau nei 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Apie „Eco Baltia”

„Eco Baltia“ yra didžiausia aplinkos ir atliekų tvarkymo grupė Baltijos šalyse, teikianti pilno ciklo aplinkos tvarkymo paslaugų spektrą – nuo atliekų surinkimo iki rūšiavimo ir logistikos bei antrinių žaliavų logistikos, didmeninės prekybos ir žaliavų perdirbimo bei polietileno tereftalato (PET), polietileno (PE) ir polipropileno (PP) plastiko perdirbimo. 

2022 metus „Eco Baltia“ grupė baigė su istoriškai didžiausia konsoliduota apyvarta – 210 mln. eurų – 75 proc. didesne nei 2021 metais. Bendros pardavimo pajamos (pro forma) 2022 metais sudarė 240,5 mln. eurų. 

Grupės įmonėse Latvijoje, Lietuvoje ir Čekijoje dirba apie 2 300 darbuotojų. Didžiausios grupės valdomos įmonės: „PET Baltija“, „Eco Baltia Vide“, „Latvijas Zalais Punkts“, „Nordic Plast“, „Pilsētas Eko Serviss”, JUMIS, „TESIL Fibres“ Čekijoje ir „Ecoservice“ Lietuvoje. 

„Eco Baltia“ akcininkai yra privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ (valdo 52,81 proc. akcijų), Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (30,51 proc.) ir bendrovės vadovybė (16,6 proc.).