INVL Logo

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdoma „Eco Baltia” užbaigė „Eko Osta“ įsigijimo sandorį

Pirmaujančio Baltijos šalyse privataus kapitalo fondo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdoma didžiausia aplinkos išteklių valdymo ir atliekų tvarkymo grupė Baltijos šalyse „Eco Baltia“ įsigijo 100 proc. lyderiaujančios Latvijos pavojingų atliekų surinkimo ir perdirbimo bendrovės „Eko Osta“ akcijų.

Sandoris užbaigtas gavus Latvijos konkurencijos tarybos leidimą įsigijimui.

„Eco Baltia“ valdybos pirmininkas Māris Simanovičs teigė: „Pavojingų atliekų surinkimo ir perdirbimo įmonės įtraukimas į „Eco Baltia“ grupę yra reikšmingas žingsnis plečiant paslaugų spektrą ir įgyvendinant mūsų plėtros strategiją, įtraukiant daugiau atliekų rūšių į mūsų valdomą portfelį perdirbimui. „Eko Osta“ įsigijimas atveria šaliai naujų galimybių užtikrinti efektyvesnį atliekų tvarkymo ciklą tuose segmentuose, kuriuose anksčiau buvo sunku atitikti reglamentavimo standartus. Džiaugiamės šiuo sandoriu, kuris leis mums užtikrinti dar platesnį ir kokybiškesnį paslaugų spektrą „Eco Baltia“ grupės klientams.“

„Eko Osta” specializuojasi naftos produktais užteršto vandens atliekų  surinkimo, pervežimo, apdorojimo, tvarkymo ir perdirbimo, aplinkos atkūrimo ir kokybės stebėsenos srityse. Be to, įmonė tvarko laivų susidarančias atliekas, įskaitant Latvijos uostuose surinktų naftos atliekų apdorojimą. Teikdama atliekų tvarkymo paslaugas, „Eko Osta“ surenka, transportuoja ir tvarko įvairių rūšių pavojingas atliekas. 2023 metais „Eko Osta“ pajamos siekė 7,85 mln. eurų.

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra pirmaujantis Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF).

EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. „INVL Baltic Sea Growth Fund“ jau yra suformavęs diversifikuotą devynių investicijų portfelį. Fondas yra investavęs į bendroves, veikiančias maisto perdirbimo, sveikatos priežiūros, sveikatinimo ir medicininės reabilitacijos, inžinerinių paslaugų, plastiko perdirbimo, aplinkotvarkos, veterinarijos paslaugų bei kosmetikos ir higienos priemonių gamybos srityse.

Fondą valdo „INVL Asset Management“, pirmaujanti alternatyvaus turto valdytoja Baltijos šalyse, kuri yra „Invalda INVL“ grupės, veikiančios daugiau kaip 30 metų, dalis. Grupės valdomas arba prižiūrimas daugiau kaip 1,5 mlrd. eurų vertės turtas apima investicijas į privatų kapitalą, miškų ir žemės ūkio paskirties žemę, atsinaujinančią energetiką, nekilnojamąjį turtą bei privačią skolą. Mūsų veikla taip pat apima šeimos biuro paslaugas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, pensijų fondų Latvijoje valdymą ir investicijas į pasaulinius trečiųjų šalių fondus.

Apie „Eco Baltia“

„Eco Baltia“ yra didžiausia aplinkos ir atliekų tvarkymo grupė Baltijos šalyse, teikianti pilno ciklo aplinkos tvarkymo paslaugų spektrą – nuo atliekų surinkimo iki rūšiavimo ir logistikos bei antrinių žaliavų logistikos, didmeninės prekybos ir žaliavų perdirbimo bei polietileno tereftalato (PET), polietileno (PE) ir polipropileno (PP) plastiko perdirbimo.

„Eco Baltia“ 2023 metais pasiekė 218,4 mln. eurų konsoliduotą apyvartą – 4 proc. didesnę nei 2022-aisiais. „Eco Baltia“ bendros pardavimo pajamos (pro-forma) 2023 metais sudarė 242,5 mln. eurų.

Grupės įmonėse Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Čekijoje dirba daugiau kaip 2 700 darbuotojų. Didžiausios grupės valdomos įmonės: ITERUM (iki 2024 m. birželio 6 d. – „PET Baltija“), „Eco Baltia Vide“, „Latvijas Zalais Punkts“, „Nordic Plast“, JUMIS ir „Eko Osta“ Latvijoje, TESIL Fibres“ Čekijoje, „Ecoservice“ Lietuvoje ir „Metal-Plast“ Lenkijoje .

„Eco Baltia“ akcininkai yra privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ (valdo 52,81 proc. akcijų), Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (30,51 proc.) ir Māris Simanovičs (16,6 proc.).

Apie „Eko Osta“

Eko Osta „Eko Osta” tvarko ir perdirba aplinkai pavojingas ir aplinkai kenksmingas atliekas. Įmonė įregistruota 1999 m., o jos paslaugų asortimentą sudaro naftos produktais užteršto vandens ir grunto surinkimas, transportavimas (plaukiojančių ir sausumos transporto priemonių), perdirbtų alyvos tepalų, organinių tirpiklių apdorojimas ir perdirbimas, naudotų padangų surinkimas ir transportavimas, geologiniai, hidrogeologiniai, geoekologiniai ir geotechniniai tyrimai ir kitos paslaugos. 2023 metais „Eko Osta“ pajamos siekė 7,85 mln. eurų.

Svarbi informacija

Tai yra informacinio pobūdžio rinkodaros pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojamas kaip siūlymas (oferta) pirkti kolektyvinio investavimo subjekto vienetus, investavimo rekomendacija ar investicinis tyrimas, nes nėra rengiamas atsižvelgiant į bet kokių konkrečių individualių investuotojų investavimo tikslus, finansinę situaciją ar poreikius.

Investuodami investuotojai prisiima su investavimu susijusią riziką. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, investuotojas gali atgauti mažiau nei investavo. Investicijų praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, potencialūs investuotojai turi patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti investicijų tinkamumą jiems, su investavimu susijusius mokesčius, atkreipti dėmesį į visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti atitinkamo kolektyvinio investavimo subjekto taisykles, prospektą ir kitus dokumentus.

Šiame pranešime nurodyto kolektyvinio investavimo subjekto vienetai gali būti platinami išimtinai profesionaliesiems investuotojams (klientams) kaip jie apibrėžti LR  finansinių priemonių rinkų įstatyme, su visais jo pakeitimais ir papildymais ir negali būti platinami bei perleidžiami jokiems kitiems asmenims, neatitinkantiems profesionalaus investuotojo (kliento) kriterijų.