Numatoma viešai parduoti 3 903 065 INTF akcijas – tai sudaro 49 proc. INTF įstatinio kapitalo. Platinant viešai bus siekiama, kad būtų įvykdytas Vilniaus vertybinių popierių biržos prekybos taisyklių reikalavimas dėl ne mažiau kaip 25 proc. INTF įstatinio kapitalo paskirstymo investuotojams, turintiems ne daugiau kaip 5 proc. įstatinio kapitalo.
INTF bus pirmoji ir vienintelė bendrovė tiesiogiai susijusi su investavimu į nekilnojamąjį turtą, kurios akcijomis prekiaujama Vilniaus vertybinių popierių biržoje.
Pasak INTF direktoriaus Vytauto Bučo, bendrovė turi aiškią ir ilgalaikę investavimo strategiją, pagrįstą skaidria veikla bei akcininkams mokamais dividendais. „Esame skaidriai dirbančios įmonių grupės bendrovė, todėl INTF kasmet bus atliekamas auditas, o valdomo nekilnojamojo turto vertė kiekvienais metais bus nustatoma nepriklausomo vertintojo”, – sakė V. Bučas.
Anot jo, šių metų birželio mėnesį INTF nuosavybėn perėmus „Lietuvos telekomo” pastatus, bendrovės pajamos smarkiai išaugs. Šiemet INTF iš valdomų nekilnojamojo turto objektų nuomos planuoja gauti apie 17 mln. litų pajamų.
Siekiant didinti INTF pajamas, numatoma investuoti į nekilnojamojo turto objektų vystymą, tiek juos renovuojant, tiek didinant kartu su pastatais bendrovei priklausančių teritorijų intensyvumą. Šiemet tam numatyta skirti 60 mln. litų.
V. Bučas sakė, kad INTF ir toliau sieks įsigyti naujus nekilnojamojo turto objektus, skirtus tiek nuomuoti, tiek vystyti, taip didindamas ir bendrovės akcijų vertę.
Finansų maklerio įmonės „Finasta”, organizuojančios INTF akcijų platinimą, projektų vadovė Vitalija Kvedaraitė sakė, kad susidomėjimas INTF akcijomis yra didelis, todėl jas tikimasi sėkmingai išplatinti. „Iki šiol biržoje tokio tipo bendrovių, investuojančių į nekilnojamąjį turtą, nebuvo, todėl jos atėjimas parodys tiek rinkos potencialą, tiek vietinių ir užsienio investuotojų aktyvumą”, – sakė V. Kvedaraitė.
V. Bučo teigimu, vienas iš pagrindinių INTF tikslų – ilgalaikis akcijos kainos augimas.
Šiuo metu INTF valdomo nekilnojamojo turto vertė siekia apie 160 mln. litų. INTF nuosavybėn perėmus „Lietuvos telekomo” pastatus, bendrovės valdomo turto vertė išaugs iki maždaug 230 mln. litų.
INTF pajamos 2005 metais pagal tarptautinius finansinės atskaitomybės standartus siekė 7,85 mln. litų – tai 35 proc. daugiau nei 2004-aisiais (5,83 mln. litų). Pernai INTF uždirbo 2,85 mln. litų grynojo pelno, 2004-aisiais jis siekė 2,42 mln. litų.
INTF per pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 0,23 mln. litų grynojo pelno ir gavo 3,1 mln. litų pajamų.
2005-ųjų pabaigoje INTF su „Lietuvos telekomu” pasirašė sutartis dėl aštuonių nekilnojamojo turto objektų įsigijimo Vilniuje, kurių bendras plotas sudaro apie 40 tūkst. kv. metrų, o bendra sandorių suma – 72,2 mln. litų. Tų pačių metų gruodį INTF taip pat įsigijo sandėliavimo ir logistikos centrus Vilkpėdės g., Vilniuje bei Ateities pl., Kaune. Šiuo metu INTF valdo IBC logistikos centrus Vilniuje ir Kaune, A ir B klasės biurus Vilniuje ir kitus objektus.