Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, apie planus vienyti pajėgas paskelbė privačios medicinos įstaigos „MediCA grupė“, kurią be „MediCA klinika“ taip pat sudaro po „Kardiolitos klinikos“ prekės ženklu veikiančios klinikos „Kardiolita“, „Bendrosios medicinos praktika“ ir „Svalbono klinika“, bei „InMedica“, kurių registruotais pacientais yra maždaug 7 proc. Lietuvos gyventojų.
„Koronavirusas šiais metais sukėlė netikėtų iššūkių, teikiant būtinąsias medicinos paslaugas ir paspartino privačių klinikų jungimosi planus. Pandemijos metu kaip niekad anksčiau iškilo poreikis sukurti efektyvią nuotolinio aptarnavimo sistemą, sklandžiai valdyti pacientų srautus, užtikrinti paslaugų teikimą nuo pirminio konsultacijų iki trečiojo sudėtingų operacijų lygmens. Iškils ir kitų nenumatytų iššūkių, kuriuos reikės spręsti kartu. Todėl nutarta suvienyti šalies šeimos klinikų ir specialistų, dirbančių ambulatorinėse ir stacionarinėse klinikose, pajėgas“, – komentavo „MediCA grupės“ generalinė direktorė Žaneta Girdvainytė.
Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų susijungimą inicijuoja Latvijos privačios medicinos grupė „RePharm“ ir didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF), skirstantis finansavimą Europoje pagal Junkerio planą. Sandoris įsigalios gavus Konkurencijos tarybos leidimą ir įgyvendinus kitus sandorio įsipareigojimus.
Įgyvendinus sandorį, jungtinė sveikatos priežiūros įstaiga veiks 20 Lietuvos miestų, aptarnaus virš 200 tūkst. pacientų, kuriems teiks visų trijų lygių paslaugas – nuo šeimos gydytojų konsultacijų iki sudėtingų širdies operacijų specializuotose „Kardiolitos“ klinikose.
„Kartu galėsime daugiau investuoti į modernią medicinos įrangą. Pacientai turės galimybę rinktis iš dar daugiau vietų visoje šalyje. Turėdami platesnį klinikų tinklą galėsime pasiūlyti savo paslaugas atokesniuose Lietuvos regionuose“, – sakė „InMedica“ generalinis direktorius Kęstutis Broniukaitis.
Pasak jo, suvienijus jėgas bus galima pacientams pasiūlyti naujų paslaugų, kurių teikimas yra galimas esant dideliam potencialių pacientų skaičiui. Taip pat atsiveria galimybės prie įstaigų teikti vyresnio amžiaus pacientams itin reikalingą ilgalaikės slaugos paslaugą.
„MediCA grupę“ šiuo metu valdo Latvijos privačios medicinos grupė „RePharm“, o „InMedica“ – didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“.
„Matydami dėl koronaviruso pandemijos rinkoje itin sparčiai augantį sveikatos priežiūros paslaugų poreikį bei ilgalaikį šio sektoriaus potencialą, nutarėme imtis medicinos įstaigų konsolidacijos. Suvienijus „InMedica“ ir „MediCA grupės“ pajėgas, sukuriamos galimybės plėsti paslaugų patrauklumą ir prieinamumą pacientams bei pasiūlyti patrauklias darbo sąlygas šalies medicinos specialistams“, – komentavo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ partneris Nerijus Drobavičius.
Dins Šmits, „RePharm“ valdybos pirmininkas, sakė, kad stipraus partnerio Lietuvoje suradimas yra įmonės ilgalaikės plėtros Baltijos šalyse strategijos dalis. „Kartu su „INVL Baltic Sea Growth Fund“ suvaldysime bendros įmonės ambicingą plėtrą ir efektyvią veiklą. Mes taip pat planuojame Lietuvoje pristatyti sveikatos priežiūros sprendimus, kurie sėkmingai veikia Latvijoje“, – sakė Dins Šmits.
Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“
165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.
Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į keturias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, inžinerinių paslaugų ir aplinkos tvarkymo (plastiko perdirbimo ir atliekų surinkimo) sektoriuose.
Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 metų veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.,
Apie „InMedica“
Medicinos klinikų tinklas „InMedica“ siūlo diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos ir kitas medicinines paslaugas. „InMedica“ grupę sudaro 16 šeimos medicinos centrų, 3 plataus profilio, 1 specializuota kardiologijos klinika , 2 „walk-in“ formato klinikos ir 3 laboratorijos. 2019 metais Vilniuje įsikūrusiame Santariškių medicinos miestelyje savo veiklą pradėjo ir modernus „InMedica“ dienos chirurgijos centras.
2019 m. „InMedica“ grupėje dirbo daugiau kaip 600 darbuotojų, sveikatos priežiūros paslaugos buvo teikiamos daugiau nei 128 tūkst. registruotų pacientų, grupė gavo 12,7 mln. eurų pajamų. Nuo 2019 m. vasario mėn. 70 proc. „InMedica“ tinklo akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.
Apie „MediCA grupę“
„MediCA grupė“ yra privačių klinikų tinklas Lietuvoje, kuriam priklauso 33 klinikos (3 specializuotos ir 30 ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios) veikiančios 16 miestų. Grupė veikia su dviem pagrindiniais prekės ženklais – „MediCA klinika”, kuri teikia pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, ir „Kardiolitos klinikos”, kurios apima „Kardiolita”, „Bendrosios medicinos praktika” ir „Svalbono klinika”, ir kurios daugiausiai teikia antrinės sveikatos priežiūros paslaugas. Tinklas apima ir „Kardiolitos“ kliniką Vilniuje – vienintelę privačią, stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią, ligoninę Lietuvoje.
2019 metais klinikose dirbo daugiau nei 1400 darbuotojų, sveikatos priežiūros paslaugos buvo teikiamos daugiau nei 128 tūkst. registruotų pacientų, klinikos uždirbo 32,7 mln. eurų pajamų. Klinikas valdo privati Latvijos sveikatos priežiūros grupė „RePharm“ per jai priklausančią Lietuvos bendrovę „RP Pharma“.
Apie „RePharm“
UAB „Repharm“ yra Latvijos įmonių grupė, veikianti sveikatos priežiūros srityje ir teikianti plataus spektro sveikatos priežiūros paslaugas nuo konsultavimo sveikos gyvensenos klausimais iki diagnostikos ir gydymo. Bendrovei priklauso UAB „Sentor Farm aptiekas“ vaistinė (prekės ženklas „Mēness aptieka“), UAB „Veselības centru apvienība“ ambulatorijos, laboratorijos paslaugas teikianti UAB „Centrālā laboratorija“, sveikatai skirtų produktų gamintojas UAB „Rīgas farmaceitiskā fabrika“ bei didmeninės prekybos įmonė UAB „Recipe Plus“.