INVL Logo

„INVL absoliučios grąžos subfondas“ sieks uždirbti neribodamas investicijų krypčių

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ įsteigė naują investicinį fondą – „INVL absoliučios grąžos subfondą“, kuris galės investuoti į įvairias turto klases, neribojant tam skiriamos fondo valdomo turto dalies, tokiu būdu tam tikrais etapais pasiekiant ir 100 proc. akcijų arba obligacijų. Pagrindinis fondo principas pasirenkant investicijas bus ekspertinis vertinimas – regionai, valstybės, turto klasės ar konkrečios investicinės idėjos.
 
Naujasis mažmeniniams investuotojams skirtas fondas pradėjo veiklą pradėjo šių metų sausio 22 dieną, Lietuvos bankui patvirtinus naujo specialaus sudėtinio investavimo į perleidžiamuosius vertybinius popierius investicinio fondo „INVL specialusis sudėtinis fondas“ ir pirmojo jo subfondo – „INVL absoliučios grąžos subfondo“ steigimo dokumentus.
 
„Iki šiol valdėme į Vidurio ir Rytų Europos akcijas bei obligacijas, taip pat besivystančių rinkų obligacijas orientuotus produktus, kurie, net ir pasikeitus rinkos krypčiai, turėjo laikytis numatytos investavimo strategijos. Naujasis fondas nebus prisirišęs prie konkrečios turto klasės ir regiono bei investuos ten, kur, investicijų valdytojų komandos požiūriu, grąžos potencialas yra didžiausias“, – sakė „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas.
 
Jo teigimu, dėl palyginti mažo dydžio fondas galės daugiau nei įprasta investuoti į mažos ar vidutinės kapitalizacijos įmones, kurios pasižymi žemesniu įvertinimu ir dėl to turi didesnį augimo potencialą arba jų dividendinis pajamingumas yra aukštesnis.
 
Fondas išsiskirs ir tuo, kad yra numatyta galimybė jo dalyviams mokėti dividendus. Fondo valdomam turtui metų pradžioje viršijus 10,5 mln. eurų ir fondui atitinkant kitus numatytus kriterijus, valdymo įmonė galės priimti sprendimą išmokėti dividendus – tokiu atveju jie bus ne mažesni nei 5 proc. nuo fondo vieneto vertės.Naujasis fondas skirtas investuotojams, galintiems prisiimti ilgalaikę aukštą riziką. Rekomenduojama investicijų trukmė – virš 5 metų. Minimali investavimo suma – 10 tūkst. eurų.
 
V. Rūko teigimu, fondas, neturėdamas ribojimų, veiks lanksčiai ir galės investuoti į jo valdytojų vertinimu geriausias idėjas, o, esant rizikingam ir neapibrėžtam laikotarpiui, – sumažinti investicijų riziką iki minimumo. „Tai – galimybė patikėti investicijas profesionalų komandai, kuri už investuotoją parinks kada ir į ką investuoti ar parduoti. Tokio tipo fondai yra paplitę pasaulyje, tačiau Lietuvoje iki šiol jų nebuvo daug“, – sakė V. Rūkas.
 
Investuojantiems į fondą bus taikomas 1,5 proc. valdymo mokestis, taip pat 15 proc. sėkmės mokestis, skaičiuojamas remiantis aukščiausios pasiektos ribos fondo lygiu principu (angl. „high watermark“) ir 5 proc. minimalios grąžos barjero (angl. „hurdle rate“) principais. Taip pat taikomas platinimo mokestis, kuris priklausys nuo investuojamos sumos ir sieks nuo 0 iki 2 proc. Siektinas fondo dydis – 10 mln. eurų, o fondo platinimas gali būti stabdomas pasiekus 9,5 mln. eurų. Fondą platins „INVL Asset Management“ ir FMĮ „INVL Finasta“.
 
„INVL Asset Management“ iki šiol valdė penkis mažmeniniams investuotojams skirtus konkrečios turto klasės ar regiono investicinius fondus ir devynis antros bei trečios pakopos pensijų fondus. Bendrovės valdomi fondai pastaraisiais metais pasiekia gerų rezultatų – remiantis Lietuvos banko 2017 m. pabaigos informacija, „INVL Asset Management“ pensijų fondai visose kategorijose užėmė pirmąsias pozicijas tarp šalies pensijų fondų pagal 2017 metų ir pastarųjų penkerių metų rezultatus, o investicinius fondus pagal įvairius kriterijus vertinančios tarptautinės agentūros atskirais periodais jiems yra suteikusios aukščiausius arba vienus aukščiausių reitingų.
 
„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 185 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo virš 575 mln. eurų vertės turto.